Prindi

Aquatori kromoteraapia

© Chrisharvey | www.stockfreeimages.com

MIS ON KROMOTERAAPIA?

Kromoteraapiaks nimetatakse ravimist valguse ja värvide abil. Põhimõte on selles, et eri värvi valgus, mis kujutab endast erineva pikkusega elektromagnetlaineid, tungib kudedesse ja kannab endaga teatud energiat. Kusjuures iga värv kiirgab erinevalt, mistõttu eri värvid mõjutavad inimest erineval moel.

VÄRVIDE MÕJU INIMESELE

Punane Stimuleerib närvisüsteemi, parandab vereringet, vabastab adrenaliini, kasulik aneemia ja hüpotoonia puhul. Ei soovitata kasutada hüpertoonia, verejooksude ja põletikuliste protsesside puhul. Vastunäidustatud on punane ka äkilise iseloomuga inimestele.
Oranž Toniseerib, laeb energiaga, parandab seedimist, mõjub soodsalt vereringesüsteemile, on kasulik krampide puhul. Praktiliselt ei oma vastunäidustusi, kuid nagu teisigi värve, tuleb kasutada mõõdukalt.
KollaneMõjub soodsalt närvi- ja seedeelundkonnale, aitab kontsentreeruda, stimuleerib ajutegevust, parandab mälu. Ei soovitata kasutada unetuse ja raskete maohaiguste puhul.
RohelineRahustab, lõdvestab, aitab närvisüsteemi haiguste puhul, parandab nägemist, alandab vererõhku, avaldab soodsat mõju südame-veresoonkonnale. Praktiliselt ei oma vastunäidustusi, kuid tugeva rahustava toime tõttu ei soovitata kasutada rohelist värvi siis, kui teilt nõutakse keskendumist või kiiret reageerimist.
HelesinineRahustab, alandab vererõhku, aitab unetuse puhul, omab antiseptilist toimet. Ei soovitata kasutada hüpotoonia puhul.
SinineMõjub soodsalt närvisüsteemile, omab põletikuvastast toimet, aitab verejooksude ja reuma puhul. Ei soovitata kasutada depressiooni ja rusutud meeleolu korral. Tugeva mõju tõttu endokriinsüsteemile tuleb sinist värvi kasutada erilise ettevaatlikkusega.
PurpurMõjub soodsalt psüühilisele seisundile, alandab vererõhku, avaldab soodsat mõju südamele ja kopsudele, stimuleerib loovat mõtlemist. Ei soovitata kasutada alkoholismi ja raskete psüühiliste haiguste puhul.